חדשות: 14.05.2023

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

ברכות לד"ר אביב תמר על זכייתו בפרס קריל המכובד.

הפרס הוא הוכחה למקצועיותו, ההשקעה והמחקר המקיף והעמוק שבוצע על ידו.

שנה שישית ברציפות שהפקולטה מיוצגת בזכות חברי הסגל שלנו, ד"ר אביב מצטרף לחמשת הזוכים משנים עברו:

ד"ר אביב תמר 2023

 ד"ר איתי אייל 2022

 פרופ' עידו קמינר 2021

 פרופ' תומר מיכאלי 2020

 פרופ' שחר קוטינסקי 2019

מדובר בהישג מרשים לפקולטה.

מידי שנה, מוענקים עד 10 פרסים בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים, רפואה, חקלאות והנדסה. הזוכים נבחרים על ידי ועדת המלגות של קרן וולף, מתוך מועמדים מצטיינים שהוגשו על ידי האוניברסיטאות בארץ. הבחירה בזוכים ובזוכות נעשית על פי קריטריונים של הצטיינות ונושא המחקר וחשיבותו.

מחקרו של ד"ר אביב עוסק בלימוד רובוטים איך ללמוד ולפעול בסביבות טבעיות של בני אדם – כיצד רובוטים יכולים ללמוד משימות חדשות במהירות ובאמצעות מידע קודם, וכיצד הם יכולים ללמוד על העולם הפיסי על ידי משחק עם הסביבה שלהם.

כדי להשיג את המטרות הללו, קבוצת המחקר של ד"ר אביב מפתחת אלגוריתמי למידה יסודיים המשתמשים בטכניקה הנקראת למידת חיזוק (reinforcement learning). המיישמים את האלגוריתמים הללו במגוון משימות רובוטיות, כולל תכנון תנועה, מניפולציה של חפצים, והרכבה.

אחת התרומות המרכזיות היא פיתוח אלגוריתמים המאפשרים לרובוטים לחקור את הסביבה שלהם באופן אוטומטי, מה שהופך את הלמידה שלהם במשימות חדשות לפשוטה ומהירה יותר. ישנו גם שיתוף  פעולה עם חוקרים אחרים המגלים כיצד להשתמש בלמידת חיזוק לפתרון בעיות בעולם האמיתי מחוץ לרובוטיקה, כולל שיפור בביצועי האינטרנט וחיזוק האבטחה של בלוקצ'יין.

אנו מאחלים שהפרס יספק לו השראה להמשיך ולהתפתח בתחום ולהביא לעוד הישגים מרתקים ומשמעותיים.

אתר פרופיל ד"ר אביב תמר .

תחומי מחקר

מערכות ובקרהלמידת מכונה ומערכות נבונות
כל החדשות
ברכות לנבו ורנר-רייס על הישגיו והשתתפותו בכנס לינדאו היוקרתי.
יול 03,2024

ברכות לנבו ורנר-רייס על הישגיו והשתתפותו בכנס לינדאו היוקרתי.

נבו ורנר-רייז הוא סטודנט לתואר ראשון בשנה הרביעית במסלול הנדסת חשמל ופיזיקה וחבר בתכנית הטכניון למצוינים. באופן יוצא דופן...
ברכות לספיר ביטון ומיכאל בירק על ההישג המרשים ועל השתתפותם בכנס לינדאו היוקרתי! הישג זה מעיד על כישוריהם המצוינים ועל התרומה החשובה שלהם לעולם המדע.
יול 01,2024

ברכות לספיר ביטון ומיכאל בירק על ההישג המרשים ועל השתתפותם בכנס לינדאו היוקרתי! הישג זה מעיד על כישוריהם המצוינים ועל התרומה החשובה שלהם לעולם המדע.

ספיר ביטון ומיכאל בירק, שני דוקטורנטים מצטיינים מהפקולטה, משתתפים בכנס לינדאו ה-73, המתקיים השבוע בלינדאו, גרמניה. הם יפגשו עם...
דילוג לתוכן