לימודי תואר ראשון B.Sc

נשות החשמל ומחשבים
דבר הדיקן, פרופסור נחום שימקין, למתעניינים בתואר ראשון, בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע”ש אנדרו וארנה ויטרבי

הנדסת חשמל – השער להיי-טק!

בפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים עוסקים במגוון רחב של תחומים המקיפים את מקצועות ההיי-טק ובמרכזם אלקטרוניקה, מחשבים, עיבוד אותות ותקשורת.

הפקולטה מציעה לסטודנטים לתואר ראשון (מהנדס) ארבעה מסלולי לימוד מרכזיים:

מסלול הנדסת חשמל
מסלול חשמל – פיזיקה
מסלול הנדסת מחשבים ותוכנההנדסת מחשבים

הסטודנטים מתקבלים בתחילת לימודיהם למסלול להנדסת חשמל או למסלול הנדסת חשמל ופיזיקה.

המעבר למסלול הנדסת מחשבים ותכנה (ובכלל זה למגמת הנדסת מחשבים ומידע במסלול זה) לא יוגבל ויוכל להתבצע במועד כלשהו בהמשך הלימודים.

הקבלה למסלול הנדסת מחשבים, המשותף עם הפקולטה למדעי המחשב, תיקבע במשותף על ידי שתי הפקולטות במהלך הסמסטר השני ללימודים. מספר המתקבלים למסלול זה מוגבל. מידע נוסף יתפרסם בהמשך.

בוגרי הפקולטה מקבלים הכשרה תיאורטית ומעשית בכל הנושאים הקשורים להנדסת חשמל – מהמבנה הפיזיקלי של ההתקנים האלקטרוניים היסודיים, דרך האלגוריתמים הנדרשים ומימושם בחומרה ובתוכנה, ועד “מבט על” על המערכת – בין אם במערכות תקשורת, בקרה, מחשבים, או תוכנה. הנדסת חשמל מודרנית מקיפה מערכות חומרה ותוכנה המבוססות על התקנים אלקטרוניים, אופטיים, ביולוגיים ואחרים, ומיושמות בכל תחומי החיים, כגון רפואה, אמנות וחינוך, וכמובן גם בתחומים המסחריים ובתחומי הצבא.

תחומי הנדסת החשמל והמחשבים לובשים ופושטים צורה בקצב מהיר. על מנת לאפשר יכולת עמידה והשתלבות בקצב השינויים הצפויים, מקנה הפקולטה רקע מדעי נרחב ויסודי ומקפידה על רמת סטודנטים ורמת לימודים גבוהה. זאת על מנת לאפשר לבוגרי הפקולטה לא רק להתמודד עם בעיות הנדסיות עכשוויות, אלא גם להיענות לאתגרים עתידיים. כתוצאה מכך, בוגרי הפקולטה מחזיקים בעמדות מובילות בתעשיית ההיי-טק הישראלית.

ייחודה של  הפקולטה

מה זה הנדסת חשמל? פרופסור אבינועם קולודני מהפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים בטכניון מסביר. “הנדסה” – למה הכוונה? למה מתכוונים כשאומרים הנדסת חשמל? מה עושים הבוגרים של הפקולטה? איך לומדים היום לעתיד שעוד לא הומצא? מה הקשר בין הנדסת חשמל להייטק?
  • הפקולטה מציעה לסטודנטים תוכניות לימודים מאתגרות, נושאי לימוד מרתקים, ומגוון רחב ביותר של התמחויות בתחום ההיי-טק
  • הסטודנטים בפקולטה נחשפים לתחומי לימוד מגוונים כבר בשלבי הלימוד הראשונים, דבר שמאפשר להם לבחור בצורה מושכלת את תחום ההתמחות שבו יבחרו
  • הלימודים בפקולטה נתמכים במערך נרחב של מעבדות מתקדמות ובתשתית הנדסית המאפשרים התנסות מעשית בניסויים ובפרויקטים בחזית הטכנולוגיה
  • חברי הסגל בפקולטה הם מהחוקרים המובילים בעולם בתחומם
  • הפקולטה היא מקור עיקרי למהנדסים וליזמים בטכנולוגיות עילית כגון: טכנולוגיות תקשורת, הנדסת מחשבים ותוכנה, מערכות לומדות, ננוטכנולוגיה, ראייה ממוחשבת ועוד. 15,000 בוגרי הפקולטה הם מובילי ומייסדי תעשיית ההיי-טק בארץ, המהווים 70% מהמנכ”לים בחברות, ואשר הביאו לפריצות דרך טכנולוגיות ולהצלחות כלכליות גדולות שהשפיעו רבות על חוסנה הכלכלי של המדינה
  • סביבת המחקר וההוראה בפקולטה דינמית ומסתגלת לטכנולוגיות חדשות
  • הפקולטה מגייסת באופן עקבי חברי סגל צעירים מהמובילים בעולם בתחומם

תעסוקה – להיות מחוזרים על ידי חברות ההיי-טק החל מהשנה השנייה

בוגרי הפקולטה – מה עושים עם התואר? איפה משתלבים? דוקטורנטית תמר רוט שחם.

הנדסת חשמל היא בין המקצועות המבוקשים ביותר בשוק. המוניטין של בוגרי הפקולטה כמהנדסים ברמה הגבוהה ביותר מבטיח אפשרויות תעסוקה נרחבות בכל שלבי הקריירה. הסטודנטים בפקולטה מחוזרים תמידית על ידי חברות ההיי-טק והתעשיות המתקדמות בארץ כבר מהשנה השנייה ללימודים, ומבוקשים על ידי חברות אלו עם סיום הלימודים ברמות שכר מהגבוהות בשוק. בוגרי הפקולטה מוכרים ומבוקשים אף בחברות המובילות בעולם, ודלתות האוניברסיטאות המובילות פתוחות בפניהם ללימודי מגיסטר ודוקטורט. הבסיס העיוני הרחב ויכולת הלמידה העצמית המייחדים את בוגרי הפקולטה מקנה להם יכולת התקדמות מקצועית ואישית בכל שלבי הקריירה, ומבטיח לבוגרים שיישארו מובילים ומבוקשים לאורך קריירה ארוכה.

תהליך הקבלה נעשה במרכז הרישום והקבלה של הטכניון ולא בפקולטה. באתר מרכז הרישום והקבלה ניתן למצוא תשובות לרוב השאלות וכן פרטים ליצירת קשר.

אנא פנו למזכירות הפקולטה לפרטים נוספים. לסטודנטים שלמדו במסגרת אקדמית ומעוניינים לעבור לפקולטה להנדסת חשמל בטכניון.

דרישות השלמה לתואר ראשון נוסף בהנדסת חשמל לסטודנטים הלומדים בפקולטה אחרת בטכניון

הסטודנטיות אריאל ושחף מספרות על החיים בפקולטה – לא רק לימודים ולא מה שחשבתם.
דילוג לתוכן