חדשות: 21.03.2022

פרופ' ענת לוין זכתה במענק ERC Consolidator מטעם הנציבות האירופית למחקר

פרופ' ענת לוין מהפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי מקבלת את המענק על SpeckleCorr – טכנולוגיה חדשה לאפיון חומרים, לדימות פלורוסנטי בעומק הרקמה הביולוגית ועוד. טכנולוגיה זו צפויה להשפיע ברפואה וכן באנליזה וביצירה של חומרים.

השנה זכו במענקים, 4 חוקרים מהטכניון, זהו שיא שנתי עבור הטכניון במסלול זה. המענקים של הנציבות האירופית למחקר (ERC) נחשבים לספינת הדגל לעידוד מצוינות במדע תחת תוכנית המסגרת למחקר ופיתוח Horizon Europe. הם נועדו לתמוך בחוקרים המעלים רעיונות מחקריים חלוציים ופורצי דרך בשלבי הגיבוש של צוות המחקר ותוכנית העבודה. סך המענק – כ-2 מיליון יורו לכל חוקר וחוקרת.

מענקי ERC Consolidator ניתנים לחוקרים בולטים מכל גיל ולאום, שצברו בין שבע ל-12 שנות ניסיון אחרי קבלת תואר הדוקטור ומציגים הישגים המעידים על עתידם המזהיר. המחקר חייב להיערך בגוף מחקר ציבורי או פרטי הפועל באחת ממדינות האיחוד האירופי או באחת מהמדינות המשויכות לתוכנית. המימון – עד 2 מיליון יורו למענק, ולעתים עוד מיליון יורו לתמיכה ברכישת ציוד ייחודי או שימוש בתשתיות ייעודיות – ניתן למשך חמש שנים ומכסה בעיקר את עלות ההעסקה של החוקרים הזוכים ושל אנשי צוות נוספים במטרה לגבש את צוותי המחקר.

"זהו שיא טכניוני חדש והישג אקדמי מרשים בעיקר נוכח העובדה שכמות ההגשות עלתה בשנת 2021 ב-25%," אמר המשנה לנשיא הטכניון למחקר פרופ' קובי רובינשטיין. "מענקי ERC הם מענקים תחרותיים שנועדו לתמוך במחקר ופיתוח חלוצי. הזוכים מציגים מצוינות במגוון רחב של תחומים – דימות ביולוגי ורפואי, אופטיקה חדשנית, הנדסת חומרים ואחסון מידע במולקולות ביולוגיות. הבשורה הנוכחית מגיעה זמן קצר אחרי שתשעה חוקרים מהטכניון כבר זכו במענקי ERC השנה וזו גאווה גדולה לטכניון. זכיות אלה יקדמו את החוקרים הזוכים ואת יוקרתו הבינלאומית של הטכניון."

לכתבה המלאה: 13 חוקרים מישראל יקבלו מענק מחקר יוקרתי מהנציבות האירופית (ynet.co.il)

תחומי מחקר

עבוד אותות ותמונות, ראייה ממוחשבת ואותות ביולוגייםלמידת מכונה
כל החדשות
ד"ר איתי אייל זוכה בפרס קריל היוקרתי

ד"ר איתי אייל זוכה בפרס קריל היוקרתי

זוהי השנה הרביעית ברציפות שחבר סגל צעיר מהפקולטה זוכה בפרס יוקרתי זה. כל הכבוד לד"ר איתי אייל על הזכיה...
ברכות לפרופ' עדו קמינר על הזכייה היוקרתית בפרס אדולף לומב

ברכות לפרופ' עדו קמינר על הזכייה היוקרתית בפרס אדולף לומב

פרופ' קמינר זוכה לכבוד על תרומותיו החלוציות שהובילו ליצירת שינוי פרדיגמה באינטראקציות של אור-חומר של קוואזי-חלקיקים פוטוניים. עידו קמינר,...
דילוג לתוכן