חדשות: 14.12.2021

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

ברוכים הבאים לחברי סגל חדשים בפקולטה!

ביום רביעי האחרון התקיים אירוע טכניוני לקבלת חברי הסגל שהצטרפו לשורותינו בשנה האחרונה.

אנחנו בפקולטה שמחים לציין את הצטרפותם של ד"ר יניב רומנו (במנוי משותף עם מדמ"ח) וד"ר אלחנדרו כהן. ברוכים הבאים!

דר' יניב רומנו

Dr. Yaniv Romano

דר’ יניב רומנו הצטרף לסגל הטכניון בינואר 2021, במינוי משותף לפקולטה למדעי המחשב ולפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים (במסגרת המרכז בהנדסת מחשבים המשותף לשתי הפקולטות).

יניב הוא בוגר הפקולטה להנדסת חשמל בטכניון, בה השלים את שלושת תאריו. את הדוקטורט סיים במסלול הישיר, בהנחייתו של פרופ׳ מיקי אלעד מהפקולטה למדעי המחשב. במהלכו עסק בפיתוח שיטות לשחזור תמונה באיכות ירודה, ובתיאוריה של למידה עמוקה. בזמן זה הוא פיתח במעבדות גוגל אלגוריתמים לסופר-רזולוציה של תמונות, אשר מצאו שימוש נרחב במוצרי גוגל.

את השתלמות הבתר-דוקטורט ביצע יניב בשנים 2018- 2020 באוניברסיטת סטנפורד, במחלקה לסטטיסטיקה. יחד עם פרופ׳ עמנואל קנדס, יניב פיתח כלים להבטחת האמינות של חיזוי סטטיסטי, ויישומיהם באלגוריתמי למידת מכונה. בכלים סטטיסטיים אלה נעשה שימוש לאחרונה על ידי הוושינגטון פוסט, בין השאר בחיזוי תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב. מחקריו של יניב בתחום זה מכוונים להבטחת שימוש אתי ובטוח באלגוריתמי בינה מלאכותית, ביישומים חברתיים, רפואיים ואחרים.

יניב כבר זכה במספר נכבד של פרסים ומלגות: ביניהם פרס בינלאומי יוקרתי של אגודת SIAM (האגודה למתמטיקה שימושית) לחוקר צעיר מצטיין בתחום מדעי התמונה לשנת 2020. מאז הגיעו לטכניון, יניב זכה בקתדרה טכניונית לסגל חדש, בפרס ראש הממשלה לחדשנות בתחבורה חכמה, ובמלגת אלון מטעם המועצה להשכלה גבוהה.

לפני גיוסו לצבא, התאמן יניב בקראטה ואף הדריך קבוצות נוער בתחום זה, במקביל ללימודיו בתיכון.

יניב מתגורר בקריות עם אשתו לימור ושני ילדיהם: ליה ויונתן.


דר' אלחנדרו כהן

Dr. Alejandro Cohen

דר' אלחנדרו כהן נולד בשנת 1982 בארגנטינה ועלה לישראל ב – 1990.

בחודש אוגוסט 2021, הצטרף לפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים בטכניון.

אלחנדרו סיים את התואר הראשון בהנדסת חשמל סיים בשנת 2010 במכללה האקדמית על שם סמי שמעון ((SCE, תוך כדי שירות קבע בצבא.

את התואר השני והשלישי בהנדסת מערכות תקשורת סיים בשנת 2018 באוניברסיטת בן גוריון, ובין השנים 2019 ל – 2021 השתלם כבתר-דוקטורנט ב – MIT, במחלקה להנדסת חשמל ומדעי המחשב, במעבדתה של פרופ' מיוריאל מדארד.

אלחנדרו עוסק במחקר רב תחומי בנושאי עיבוד מידע, המשלב ומתפרש על קשת רחבה ביותר של נושאים, ביניהם תורת האינפורמציה, רשתות תקשורת נתונים ותקשורת אלחוטית, עיבוד אותות, חישוב מבוזר, אבטחת מידע, ועוד. כללית, האתגר אשר מוביל את עבודתו של אלחנדרו הינו שיפור הדרך שבה אנו רוכשים, מייצגים ומעבירים מידע.

בנוסף לרקורד האקדמי העשיר, אלחנדרו מביא עמו ניסיון של יותר מעשור במחקר ופיתוח בתחום של עיבוד אותות אודיו ותקשורת אלחוטית, במעבדות מחקר בתעשייה.

אלחנדרו מתגורר בכפר המשתלמים בטכניון עם אשתו מרים ושלושת ילדיהם: מיכל, אלון וליאור בני ה -11, 9 ו 4.

כל החדשות
ברכות לפרופ' עדו קמינר שזכה בפרס לם היוקרתי ומענק ERC Consolidator

ברכות לפרופ' עדו קמינר שזכה בפרס לם היוקרתי ומענק ERC Consolidator

פרס לם, מוענק למדענים צעירים (מתחת לגיל 40) הלומדים או עורכים מחקר באיחוד האירופי ובמדינות הקשורות אליו.התגלית האחרונה של...
יחד חזקים, יחד מנצחים, כאן בשבילכם ובשבילכן
נוב 15,2023

יחד חזקים, יחד מנצחים, כאן בשבילכם ובשבילכן

תוכנית מצוינות מיוחדת של רובופיסיקה בהובלת הפקולטה עבור תלמידי תיכון מפונים מיישובי הצפון שלושים תלמידי תיכון שנאלצו להתפנות מבתיהם...
דילוג לתוכן