חדשות: 22.11.2023

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

ברכות לפרופ' עדו קמינר שזכה בפרס לם היוקרתי ומענק ERC Consolidator

פרס לם, מוענק למדענים צעירים (מתחת לגיל 40) הלומדים או עורכים מחקר באיחוד האירופי ובמדינות הקשורות אליו.התגלית האחרונה של עדו קמינר היא הישג משמעותי בתחומים המוגדרים באופן רחב של מדע והנדסה, עם דגש חזק על טכנולוגיה, בינתחומיות, יצירתיות וחזון.פרופ' עדו קמינר הוא מדען מצטיין המשלב את גאונותו של תיאורטיקן ואת שליטתו של נסיין בחקר היבטים בסיסיים הקשורים לאינטראקציה של אור וחומר.לעבודתו הייתה השפעה משמעותית על הקהילה המדעית והטכנולוגית.הערכה מיוחדת הייתה ל "תרומתו החלוצית הניסיונית והתאורטית לאלקטרודינמיקה קוונטית של קוואזי-חלקיקים פוטוניים, וביסוס יסודות האופטיקה הקוונטית עם אלקטרונים חופשיים".

בנוסף פרופ' עדו קמינר זכה במענק ERC Consolidator מטעם הנציבות האירופית למחקר. המענק תומך בחוקרים נבחרים המעלים רעיונות מחקריים חלוציים ופורצי דרך. המענק ישמש את צוות המחקר של פרופ' קמינר לפיתוח תאוריה ופלטפורמה ניסויית חדשנית לתחום חדש במיקרוסקופיית אלקטרונים מהירה: Q-in-PINEM. מחקר זה יתמקד ביצירה של מצבים קוונטיים חדשים ובאיתור של תכונות קוונטיות ייחודיות של חומרים.

פרופ' עדו קמינר הוא ראש המעבדה לדינמיקה קוונטית של אלומות אלקטרונים ע"ש רוברט ורות מגיד

המשנה לנשיא הטכניון למחקר פרופ' קובי רובינשטיין אמר כי "מענקי ERC Consolidator הם מענקים תחרותיים מהיוקרתיים ביותר שמציעה הנציבות האירופית למחקר, ועליהם מתמודדים טובי החוקרים באירופה. זכייתו של פרופ' קמינר מעידה על הצטיינותו ועל האופק היישומי שאנשי ה-ERC רואים במחקריו."

הפקולטה מאחלת לך המשך הצלחה במסע האקדמי המרתק שלך.אנו בטוחים שתמשיך לספק תרומה משמעותית לתחומי המחקר וההנדסה.

אתר המעבדה עדו קמינר

תחומי מחקר

אלקטרומגנטיות ופוטוניקהמיקרואלקטרוניקה וננו- אלקטרוניקה

מעבדות

המעבדה לפוטוניקה קוונטית דינמית
כל החדשות
בצער רב נפרדנו באחרונה מפרופ' אלן טננבאום ז"ל, שנפטר בחודש דצמבר האחרון בביתו שבניו יורק
פבר 15,2024

בצער רב נפרדנו באחרונה מפרופ' אלן טננבאום ז"ל, שנפטר בחודש דצמבר האחרון בביתו שבניו יורק

פרופ' טננבאום כיהן כחבר סגל בכיר בפקולטה בשנים 1989 עד 1992, וכן 2005 עד 2010.הוא נודע כחוקר מוביל בתחומי...
ברכות לפרופסור יואש לברון, על זכייתך בפרס המאמר הטוב ביותר

ברכות לפרופסור יואש לברון, על זכייתך בפרס המאמר הטוב ביותר

המאמר המנצח: R. Robin, L. Heistrene, J. Belikov, D. Baimel, and Y. Levron, Evaluating model performance through a user-centric...
דילוג לתוכן