חדשות: 11.12.2023

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

יחד חזקים, יחד מנצחים, כאן בשבילכם ובשבילכן

תוכנית מצוינות מיוחדת של רובופיסיקה בהובלת הפקולטה עבור תלמידי תיכון מפונים מיישובי הצפון

שלושים תלמידי תיכון שנאלצו להתפנות מבתיהם בצפון הארץ הגיעו לטכניון לשבוע של לימודים ברמה אקדמית ופעילויות חברה והעשרה באירוח מלא בקמפוס.

זהו המחזור הראשון של תוכנית "רובופיסיקה" של עמותת  עתידים, שהותאמה למציאות הנוכחית ומשתתפים בו תלמידי כיתות יא-יב שפונו מבתיהם בצפון. משתתפי המחזור הראשון הם תלמידים מבתי הספר קריית חינוך אורט דנציגר בקרית שמונה, אורט שלומי ע"ש אספנדי-אייזיקס ומקיף הר וגיא שבקיבוץ דפנה.

פרופ' עדית קידר, דיקנית הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי, אמרה לתלמידים: "אלה לא הנסיבות האידאליות ללמידה, ולכולנו קשה להתרכז, אבל אני מקווה שהתוכנית תספק לכם הזדמנות להתנתק מעט מהחדשות ולרכוש ידע משמעותי בדרך חווייתית ומעשירה. התוכנית מקנה למסיימים נקודת זכות אקדמית, ונשמח כמובן אם בעקבות הטעימה הזאת תחליטו להמשיך ללימודים אצלנו בפקולטה."

תוכנית "רובופיסיקה" נוסדה לפני  כעשור על ידי היזם עופר דנינו, בוגר שני תארים מהטכניון (הנדסת חשמל ומחשבים, חינוך למדע וטכנולוגיה), והיא מתקיימת בחסות הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי. בעקבות פרוץ מלחמת "חרבות ברזל" הוחלט בהנהלת התוכנית להנגיש אותה באופן ממוקד לתלמידים שנאלצו להתפנות מבתיהם. עמותת "עתידים", הפועלת למיצוי פוטנציאל ההון האנושי בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית, נרתמה להוביל את הפרויקט.

לדברי מיטל שקד, מנהלת תוכניות 'צעירי עתידים': "עמותת עתידים והטכניון בנו יחד תוכנית חירום בארבעה ימים. התוכנית נוגעת בצורך מידי שקיים בשטח ומול אוכלוסייה שעמותת עתידים עובדת איתה כבר מעל 20 שנה. מטרת העל של תוכנית החירום היא למצות את הפוטנציאל של התלמידות והתלמידים המצטיינים מהיישובים המפונים על אף המשבר הגדול והמצב הקשה שכולנו נמצאים בו – מול משימת הבגרויות ומול הגיוס לצה"ל. במחזור הנוכחי אנו מארחים את מקסימום התלמידים האפשרי,  30 תלמידים. בימים הקרובים נסגור מחזור נוסף, גם הוא מהצפון, ואנחנו עובדים על גיוס מחזורים נוספים שישלבו גם את תלמידי העוטף. הטכניון פתח את הלב והקמפוס ומאפשר למשתתפי התוכנית ליהנות מכל הטוב והאיכות שיש למוסד המוביל להציע ואנחנו מאד מודים ומעריכים את השותפות הזו. אין לי ספק שזה יהיה שיתוף פעולה שימשיך גם בעתיד."

התוכנית כוללת אירוח מלא בטכניון, 45 שעות לימוד בשיעורים ובסדנאות מעשיות ופעילויות העשרה שונות. התוכנית מזכה את המשתתפים (בכפוף לציון העולה על 85) בנקודת זכות אקדמית התקפה להמשך לימודים בפקולטה ובציון על 45% מציון הבגרות בפיזיקה. לאחר השבוע בטכניון מקבלים המשתתפים ליווי אישי ממושך וסבסוד לקורס פסיכומטרי עד לבגרות ועד הגיוס לצה"ל. במתכונתה המיוחדת מתקיימת התוכנית ב-t:hub, מרכז היזמות והחדשנות בטכניון, במשך שישה ימים לכל מחזור תלמידים.

לתמונות לחצו כאן

כל החדשות
בצער רב נפרדנו באחרונה מפרופ' אלן טננבאום ז"ל, שנפטר בחודש דצמבר האחרון בביתו שבניו יורק
פבר 15,2024

בצער רב נפרדנו באחרונה מפרופ' אלן טננבאום ז"ל, שנפטר בחודש דצמבר האחרון בביתו שבניו יורק

פרופ' טננבאום כיהן כחבר סגל בכיר בפקולטה בשנים 1989 עד 1992, וכן 2005 עד 2010.הוא נודע כחוקר מוביל בתחומי...
ברכות לפרופסור יואש לברון, על זכייתך בפרס המאמר הטוב ביותר

ברכות לפרופסור יואש לברון, על זכייתך בפרס המאמר הטוב ביותר

המאמר המנצח: R. Robin, L. Heistrene, J. Belikov, D. Baimel, and Y. Levron, Evaluating model performance through a user-centric...
דילוג לתוכן