חדשות: 27.03.2023

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

פרופ' מחקר יעקב זיו הלך לעולמו

פרופ' זיו, בוגר הטכניון ומגדולי החוקרים בתולדות הטכניון, הצטרף לפני 53 שנה לסגל הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי. הוא שימש בתפקידים בכירים בטכניון ובאקדמיה הישראלית.

בשנת 2021 זכה פרופ' זיו במדליית הכבוד של IEEE

על פועלו העצום והנרחב, על תרומתו הנרחבת לתורת האינפורמציה ולדחיסת נתונים ועל מנהיגותו המחקרית יוצאת הדופן. בכך היה פרופ' זיו לישראלי הראשון שזכה בהכרה עולמית זו.

הטכניון נפרד בצער רב מפרופ' מחקר יעקב זיו, מעמודי התווך של הטכניון ושל הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי ומגדולי החוקרים בתולדות הטכניון. נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון ספד לו: "תרומותיו המדעיות של פרופ' מחקר זיו שינו לעד את הדרך בה אנחנו מעבירים, אוגרים ומעבדים מידע. הוא היווה מקור השראה לכולנו – מגדלור המסמן מצוינות מדעית ואת הפוטנציאל הטמון בה להתנעת מהפכות טכנולוגיות המשפיעות על חיי כלל האנושות. עבורי היה פרופ' זיו לא רק דוגמה ומופת אלא גם מורה דרך וחבר שליווה אותי לאורך דרכי האקדמית בטכניון. יהי זכרו ברוך."

"פרופ׳ זיו היה חוקר דגול ואדם גדול," ספדה לו פרופ' עדית קידר, דיקנית הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי."הוא הטביע את חותמו לא רק על האופן שבו מידע מועבר ברשתות מחשבים ומאוחסן בקבצים בעולם, אלא גם על הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים בדרכו המדעית ובהתנהלותו האישית. הוא הנחה וחינך חוקרים שהמשיכו את דרכו והוביל את הפקולטה בתור דיקן בדרך המצוינות האקדמית. גישתו המחקרית התאפיינה בשילוב תאוריה עמוקה עם יישומים פרקטיים חשובים. פרופ׳ זיו היה מקור השראה לכולנו וחסרונו יורגש. יחד נמשיך את דרכו.

פרופ׳ זיו היה מקור השראה לכולנו וחסרונו יורגש גם אם נמשיך את דרכו.

יהי זכרו ברוך.

פרופ' עדית קידר

דיקנית הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים

טכניון

לצפייה בראיון טלויזיוני עם פרופ' זיו יעקב

כל החדשות
ברכות לפרופ' שחר קוטינסקי זוכה בפרס עוזי ומיכל הלוי לשנת תשפ"ג
מאי 30,2023

ברכות לפרופ' שחר קוטינסקי זוכה בפרס עוזי ומיכל הלוי לשנת תשפ"ג

הפרס מוענק למדענים ישראלים מצטיינים, המובילים פרויקטים חדשניים ומשמעותיים, עבור המצאות, תגליות, פיתוחים, תוכנות מחשב או פרסומים בתחום הנדסת...
ברכות לאלון רשלבך על פרס הפרזנטציה הטובה ביותר.
מאי 30,2023

ברכות לאלון רשלבך על פרס הפרזנטציה הטובה ביותר.

אלון, סטודנט של פרופ' מרק זילברשטיין, זכה בפרס הפרזנטציה הטובה ביותר ביום הנטוורקינג הישראלי בשנת 2023. אירוע זה מפגיש...
דילוג לתוכן