חדשות: 23.08.2023

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

פרופ' צידון מצטרף לקורנל טק כמנהל מכון טכניון-קורנל ע"ש ג'ואן ואירווין ג'ייקובס

פרופ' ישראל צידון – יזם, מוביל בעל שם בתחום הנדסת הרשתות וחבר סגל ודיקן לשעבר בפקולטה מונה כמנהל מכון ג'ואן ואירווין ג'ייקובס טכניון-קורנל.

מכון ג'ייקובס טכניון-קורנל בקורנל טק מותח את גבולות האקדמיה בקורנל טק, עם תוכניות לתואר כפול בטכנולוגיות בריאות, מדיה קונקטיבית וטכנולוגיה עירונית. מאז הקמתו הקים מכון ג'ייקובס 42 חברות סטארט-אפ חדשות, שהגישו כמעט 50 בקשות פטנט והבטיחו מימון פרטי של יותר מ-200 מיליון דולר. יותר מ-80% מהחברות הללו עדיין פועלות, ובמצטבר הן מעסיקות יותר מ-200 עובדים בניו יורק.

כמנהל החדש, צידון יוביל את החזון האסטרטגי של מכון ג'ייקובס בעודו ממשיך להרחיב את המחקר הבין-תחומי שלו  ולהתמקד באתגרים גדולים בתחום הדיגיטלי; התוכניות החדשניות שלה לתואר כפול; ומחויבותה ליזמות מכלילה.

"פרופסור צידון הוביל מחקר פורץ דרך, ייסד מספר סטארט-אפים מצליחים ופיתח 65 פטנטים בארה"ב המכסים היבטים של רשתות נתונים, כולל ניידות, מיתוג מנות, אבטחה, אינטרנט ועוד", אמר דיקן קורנל טק וסגן הפרובוסט גרג מוריסט. "המומחיות הנרחבת שלו, הניסיון שלו בסטארט-אפים ובמחקר תעשייתי – כולל ב-VMWare, אחת החברות המובילות בעמק הסיליקון – יהיו חיוניים לקידום המשימה של מכון ג'ייקובס להציע נקודת מבט גלובלית על מחקר, חינוך, העברת טכנולוגיה, מסחור ויזמות".

"פרופ' ישראל צידון הוא חוקר רשתות מחשבים מוערך ובעל ניסיון ניהולי רב בטכניון", אמר נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון. "כדיקן הוא הוביל את הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש אנדרו וארנה ויטרבי להישגים משמעותיים. לפרופ' צידון רקע עשיר ומוצלח ביזמות, והוא מקיים קשרים הדוקים עם התעשייה. אני סמוך ובטוח שהוא יתרום תרומה משמעותית לחיזוק שיתופי הפעולה בין הטכניון לאוניברסיטת קורנל ולקידום המחקר והפיתוח בטכניון-מכון ג'ייקובס טכניון-קורנל." "מכון ג'ייקובס מייצג את השותפות האקדמית בין אוניברסיטת קורנל לבין הטכניון-מכון טכנולוגי לישראל בקורנל טק", אמר ישראל צידון, ראש מכון ג'ייקובס טכניון-קורנל. "זוהי זכות לרשת את רון ברכמן כמנהל מכון ג'ייקובס ולבנות על מנהיגותו של רון, ולקדם את הגישה החדשנית של המכון למחקר ולשותפות בתעשייה".

כל החדשות
ברכות לפרופ' עדו קמינר שזכה בפרס לם היוקרתי ומענק ERC Consolidator

ברכות לפרופ' עדו קמינר שזכה בפרס לם היוקרתי ומענק ERC Consolidator

פרס לם, מוענק למדענים צעירים (מתחת לגיל 40) הלומדים או עורכים מחקר באיחוד האירופי ובמדינות הקשורות אליו.התגלית האחרונה של...
יחד חזקים, יחד מנצחים, כאן בשבילכם ובשבילכן
נוב 15,2023

יחד חזקים, יחד מנצחים, כאן בשבילכם ובשבילכן

תוכנית מצוינות מיוחדת של רובופיסיקה בהובלת הפקולטה עבור תלמידי תיכון מפונים מיישובי הצפון שלושים תלמידי תיכון שנאלצו להתפנות מבתיהם...
דילוג לתוכן