חדשות: 22.05.2024

קהילת נשות הנדסת חשמל ומחשבים

מידע למשרתי המילואים (חרבות ברזל)

מאז תחילת המלחמה תומך הטכניון ככל יכולתו בסטודנטים ובסטודנטיות משרתי המילואים מבחינה אקדמית וכלכלית. הטכניון ילווה את חזרת הסטודנטים משרתי המילואים במגוון פתרונות אקדמיים, בליווי חונכים לתמיכה אקדמית אישית ושיעורי עזר. בנוסף מוצעת למשרתי המילואים מעטפת הכוללת תמיכה רגשית, סיוע כלכלי ועוד.

תמיכה רגשית הינה נדבך חשוב בתקופה זו, בעיקר לאלו מאיתנו החווים מצוקה נפשית בעקבות המצב.

בלשכת דיקנית הסטודנטים נערכים לחזרתם של משרתות ומשרתי מילואים במישורים רבים – כל צוות היועצים עובר בימים אלה הכשרה בנושא פוסט טראומה, דכאון ואלמנטים נוספים הקשורים לתעוקה נפשית. אנא, במידה ואתם חווים קושי רגשי פנו אלינו בהקדם, אם אתם מכירים מישהו שחווה קושי – אנא, הפנו אותם למרכז:


את המידע העדכני ביותר ניתן למצוא באתר הטכניוני בקישור להלן: מידע עדכני באתר לימודי הסמכה טכניוני

מידע לסטודנט בתואר ראשון

 • מזכירות הסמכה –אנחנו פה בשבילכם לכל דבר ועניין.
 • דנית כהן: טלפון 077-8874778, מאייר 254, שליחת דוא”ל לדנית כהן
 • חגיה רחבייב: טלפון 077-8871924, מאייר 254, שליחת דוא”ל לחגיה רחבייב
 • תימור בנארי שוסטר, טלפון 077-8874779, מאייר 254, שליחת דואר לתימור בנארי שוסטר
 • לשכת דיקן הסטודנטים – לכל נושא הקשור למעונות, תמיכה , סיוע כלכלי
 • רשימת יועצים – שאלה בכל תחום ניתן לפנות ליועצים הפקולטיים
 • פרויקטי הוראה ופרויקטי מחקר  – יש לפנות למהנדס מעבדה יוחנן ארז. מייל: jo@ee.technion.ac.il, טלפון: 077-8874729, משרד: מאייר, 604
 • לגבי בחינות מועדי ב’ לסמסטר אביב וקיץ תשפ”ג ולגבי ההתאמות תצא הודעה נפרדת.
 • קייטנת ההכנה לטכניון תמשיך לפעול. השיעורים יתרחשו באמצעות הן פרונטלית והן בלמידה מרחוק, סטודנטים שנמצאים בקרבת הקמפוס יכולים להגיע למפגש שיתקיים בטכניון בהתאם להנחיות הבטחון. בהתאם למצב נבחן אפשרויות להפעלת מסגרת הכנה נוספת ללימודים בסמוך לפתיחת שנת הלימודים.
 • לפני שבועיים בערך אס"ט פתחו יוזמת מתגברים כדי להקל על אלו שירצו עזרה למבחנים, בדגש כמובן על מילואימניקים ומתנדבים. מאז נרשמו יותר מ-200 סטודנטים ומעל 70 מתרגלים במעל 130 קורסים, ביניהם גם סגלי עבר והווה. בהמשך תפורסם רשימה של קורסים ספציפיים בהם חסרים מתרגלים. פרטים נוספים והרשמה בטופס הבא:

מידע לסטודנט בתארים מתקדמים

 • כל מועדי היעד למילוי דרישות אקדמיות בתארים מתקדמים (הגשת חיבור, הגשת תיאור תמציתי, בחינת מועמדות וכו’) נדחו לחודש דצמבר 2023.
 • תשלום המלגות ימשיך כרגיל.
 • הנחיות נוספות למשתלמים בנוגע לקיום מחקר מרחוק בתקופת החירום תפורסמנה בהקדם.
 • סטודנטים לתארים מתקדמים במעמד “קבלה על תנאי” הממתינים להשלמת התואר הראשון יוכלו להתחיל את הלימודים ולקבל מלגות.
 • חוזר דיקן בעניין הקלות לתקופת מלחמה.

למען משרתי המילואים

הטכניון פוטר את הסטודנטים והסטודנטיות המשרתים תקופה משמעותית במילואים מבחינות אביב וקיץ תשפ"ג

הטכניון יעניק לסטודנטים ולסטודנטיות ששרתו תקופות ארוכות במילואים במלחמת 'חרבות ברזל' פטור מהיבחנות במועדי ב' של סמסטר אביב תשפ"ג ומבחינות סמסטר קיץ תשפ"ג. מתן הפטור, והאפשרות להתחיל את שנת הלימודים תשפ"ד ברגל ימין, מצטרפים להטבות קודמות שניתנו בטכניון למשרתי המילואים מאז פרוץ המלחמה: מענק בגובה 6,000 ₪ לכל הסטודנטים והסטודנטיות המשרתים במילואים, פטור מתשלום שכר דירה במעונות, סיוע רגשי להקלה ולתמיכה, סיוע כלכלי מיוחד לסטודנטים משרתי המילואים ולבני משפחותיהם ועוד.

אלפי סטודנטיות וסטודנטים בטכניון גויסו לשירות מילואים בצו 8 מתחילת מלחמת "חרבות ברזל', וכך גם רבים מחברי הסגל האקדמי והמנהלי ומצוותי ההוראה. מתן הפטור מבחינות תשפ"ג למשרתי המילואים יאפשר להם להשלים את השירות ולשוב במהרה לספסל ללימודים בטכניון. לאור האופי המיוחד של הלימודים בטכניון ותחומי הדעת הנלמדים בו – הנדסה, רפואה, מדע, אדריכלות וחינוך – מספר קטן של קורסים המוגדרים כקריטיים להכשרה המקצועית והאקדמית יוחרגו ממתן הפטור. כמו כן, הפטור לא יחול על חובת הגשת פרויקטים ועבודות בקורסים אך כן יחול גם על סטודנטים הורים שהם בני ובנות זוג של משרתי מילואים, עתודאים שגויסו וסטודנטים בשירות קבע וסדיר על פי הכללים שהוזכרו .

בחינות מועד ב' של סמסטר אביב תשפ"ג ומועד א' של סמסטר קיץ תשפ"ג יתקיימו בטכניון בין ה- 17.12.2023 ל- 05.01.2024. היות שהמלחמה קטעה את רצף תקופת הבחינות וישנם סטודנטים שעליהם להשלים את הבחינות עד לפתיחת הסמסטר, גיבש הטכניון מתווה מיוחד להתאמות אקדמיות נוספות עבור משרתי המילואים במלחמת 'חרבות ברזל'. במסגרת זו שארית תקופת הבחינות של שנת הלימודים תשפ"ג תופרד משנת הלימודים תשפ"ד ולא תיווצר חפיפה בין השתיים. השינוי והפטור למשרתי המילואים יאפשרו לכל הסטודנטים והסטודנטיות להתחיל את שנת הלימודים החדשה (תשפ"ד) ללא התחייבות משנים קודמות.

"אנו בטכניון גאים מאוד באלפי הסטודנטים והסטודנטיות משרתי המילואים ומייחלים לשובם הביתה בקרוב ובשלום," אמר נשיא הטכניון פרופ' אורי סיון. "אנו מבינים שלנוכח המצב והמלחמה המתמשכת, הסטודנטים והסטודנטיות המשרתים במילואים עוברים תקופות שירות ארוכות המלוות בהרבה מאוד אתגרים, דבר שהופך את החזרה לבחינות ולחיים האקדמיים בעת הזו למאתגר במיוחד. לכן כבר מתחילת המלחמה החלה הנהלת הטכניון בגיבוש שורה של התאמות שיקלו על ציבור הסטודנטים בכלל ועל הסטודנטים משרתי המילואים בפרט. קיום הבחינות ותחילת הלימודים לפי מתווה זה יאפשר את פתיחת סמסטר חורף תשפ״ד מיד כשיתאפשר, וכך נוכל לקיים שנת לימודים חדשה מאוזנת ככל האפשר."

הפטור מבחינות אביב וקיץ תשפ"ג יוענק לסטודנטיות וסטודנטים ששרתו במילואים לפחות 30 ימים במצטבר בתקופה שבין ה- 07.10.2023 ועד תחילת תקופת הבחינות. הסטודנטיות והסטודנטים יוכלו לבחור קבלת "פטור" בכל קורס שהיו אמורים להיבחן בו בתקופת הבחינות שבין ה- 17.12.2023 ל- 05.01.2024. ציון הפטור נועד לשמש כתחליף למועד ב'. סטודנט המעוניין בכך יוכל לוותר על הפטור ולהיבחן במועד ב' או במועד מילואים.

מידע לעובדי הפקולטה

 • ליאור גולדברג מרכזת תחום משאבי אנוש ורווחה – מייל: טלפון: 077-8774673, משרד: מאייר 853
 • אגף משאבי אנוש טכניוני – צור קשר
 • אגף משאבי אנוש נערך במיוחד כדי להעניק עזרה לסגלי הטכניון, כולל סיוע רגשי וסוציאלי דרך "אשחר". יש לפנות למיטל בר און, רמ"ד רווחה, במייל: meital.b@technion.ac.il או למיכל בר חיים , רמ”ד פרט במוסד הטכניון במייל michalb@trdf.technion.ac.il. כמו כן ניתן לפנות לליאור
 • מוקד ערבות הדדית – מקום להתנדבות וקבלת סיוע
 • מחשבים לתרומות – מגיעות אלינו בקשות למחשבים ניידים או נייחים שניתן להשמיש עבור ילדים. במידה ויש ברשותכם מחשבים שניתן לעשות בהם שימוש. ניתן לפנות אל liorgold@technion.ac.il. לתשומת ליבכם, ברשותנו אפשרות להשמיש מחשבים תקולים.
 • משחק נחמד להקלה ורענון (עבורכם או עבור הילדים) – ארגנו לכם משחק כיפי וחינמי 🎯🎮 שיאפשר לכם להתאוורר בימים מורכבים אלו! המשחק מתאים במיוחד למשפחות אך גם לילדים ובני נוער. אלה לא משחקי אפליקציה רגילים, הם דורשים תנועה 🏃🏻‍♂️🏃🏼‍♀️, חיפוש חפצים 🤖 ועוד כל מיני הפתעות. 🤗 כל מה שאתם צריכים זה טלפון נייד 📲, להוריד את האפליקציה אנדרואיד | אייפון ולעקוב אחר ההוראות. מקווה שתיהנו מזמן של הפוגה נעימה.
 • כיתת כוננות – צוות הפקולטה הנושא נשק יש לדווח לליאור עם הפרטים הבאים: ת.ז., נייד
 • יש לדווח לליאור אם אחד מבני משפחתכם גוייס
 • טקס הזיכרון טכניוני 7/11

כללי

כל החדשות
ברכות לד"ר יניב רומנו על זכייתו בפרס קריל המכובד

ברכות לד"ר יניב רומנו על זכייתו בפרס קריל המכובד

הפרס הוא הוכחה למקצועיותו, ההשקעה והמחקר המקיף והעמוק שבוצע על ידו. שנה שישית ברציפות שהפקולטה מיוצגת בזכות חברי הסגל...
ברכות לפרופ' ליהי צלניק מנור אשר נבחרה לרשימת הנשים המובילות בטכנולוגיות בינה מלאכותית וראיה ממוחשבת
מאי 26,2024

ברכות לפרופ' ליהי צלניק מנור אשר נבחרה לרשימת הנשים המובילות בטכנולוגיות בינה מלאכותית וראיה ממוחשבת

בשנת 2020, LDV Capital השיקה את סדרת "Women Leading Visual Tech" כדי להדגיש את ההישגים המדהימים של נשים פורצות...
דילוג לתוכן