תוכניות לימוד ומסלולים לתואר מהנדס
הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים מקיימת תוכניות לימוד לתואר ראשון (מהנדס) בארבעה מסלולי לימוד, בעמוד זה תוכלו למצוא מידע מעמיק על כל אחד מהמסלולים וכן למצוא (בהמשך העמוד) את רשימת הקורסים לתואר ראשון בכל אחד מהמסלולים (קורסי חובה ובחירה).
הנדסת חשמל
פירוט על המסלול | תוכנית לימודים מומלצת | לרישום וקבלה
המשך קריאה
הנדסת מחשבים ותוכנה
פירוט על המסלול | תוכנית לימודים מומלצת | לרישום וקבלה
המשך קריאה
הנדסת חשמל ופיזיקה – מסלול משולב ומסלול מואץ
פירוט על המסלול | תוכנית לימודים מומלצת | לרישום וקבלה
המשך קריאה
הנדסת מחשבים (מסלול משולב עם הפקולטה למדעי המחשב)
פירוט על המסלול | תוכנית לימודים מומלצת | לרישום וקבלה
המשך קריאה
מידע ולינקים על הקורסים והמסלולים לשימושכם
- קטלוג לימודי הסמכה
- קטלוג לימודי הסמכה פקולטה לחשמל ומחשבים – פירוט מסלולי לימוד וקבוצות התמחות של הפקולטה
- יועצים אקדמיים – יועצים לקבוצות התמחות, מסלולי לימוד, סטודנטים חדשים וסטודנטים במצב אקדמי לא תקין
- קורסי בחירה מפקולטות אחרות – מוכרים כבחירה חוץ פקולטית
- אתר Students מערכת לשירות הסטודנטים – חיפוש קורסים, אישורים ותדפיסים, כרטיס בחינות.
- אתר MOODLE – אתר הקורסים של הטכניון
- אתר רישום וקבלה
רשימת הקורסים המלאה לשנת תשפ"ד
* במידה ונמצאה סתירה בין הטבלה לקטלוג, המידע הקובע הוא זה שבקטלוג.
ניקוד | ניתן בסמסטר | מרצה | שם המקצוע | מס' מקצוע |
---|---|---|---|---|
4 | א+ב | ינון סתיו \ ינון סתיו | תורת המעגלים החשמליים | 044105 |
3 | א+ב | אלכס חייט \ יובל יעיש | אלקטרוניקה פיסיקלית | 044124 |
3.5 | א+ב | אלכס חייט, תמי בן-יעקב \ ליאור קורנבלום, אלכס חייט | יסודות התקני מוליכים למחצה | 044127 |
5 | א+ב | גל בן-דוד \ אלחנדרו כהן, גל בן-דוד | אותות ומערכות | 044131 |
3.5 | א+ב | משה הורוביץ \ אמיר רוזנטל | שדות אלקטרומגנטיים | 044140 |
5 | א+ב | עמנואל כהן, ליאור צברי \ ליאור צברי, אלכסיי דיסקין | מעגלים אלקטרוניים | 044137 |
3 | א+ב | גיא ברטל \ פבל סידורנקו | גלים ומערכות מפולגות | 044148 |
3 | א+ב | רמי אתר \ תומר מיכאלי | אותות אקראיים | 044202 |
3 | א+ב | אילת טל, אורי רוטנשטרייך \ שרי שינולד | מבוא למבני נתונים ואלגו' | 044268 |
3 | א+ב | פבל ליפשיץ \ פבל ליפשיץ | מבוא למערכות תכנה | 044101 |
3 | א+ב | שרי שינולד \ שרי שינולד | מתמטיקה דיסקרטית ח' | 044114 |
5 | א+ב | ראובן דובקין, ניר קציר \ ראובן דובקין, ניר קציר | מערכות ספרתיות ומבנה המחשב | 044252 |
3 | א+ב | יצחק קסלסי \ טל מזרחי | רשתות מחשבים ואינטרנט 1 | 044334 |
3 | א+ב | דנה דרקסלר כהן \ מרצה אחראי – יורם מוזס \ מרצה – קיריל סולוביי | תכן וניתוח אלגו' | 046002 |
3.5 | א+ב | מרק זילברשטיין \ איתי אייל | מבנה מערכות הפעלה | 046209 |
3 | א+ב | אלעד הדר \ יואב עציון | מבנה מחשבים | 046267 |
קורסי ליבה – עבור המסלולים הנדסת מחשבים והנדסת מחשבים ותכנה.
עבור מסלולים חשמל וחשמל-פיזיקה, קורסים אלו יהיו כחלק מקורסי הבחירה
ניקוד | ניתן בסמסטר | מרצה | שם המקצוע | מס' מקצוע |
---|---|---|---|---|
4 | א+ב | אריה פויאר \ אריה פויאר | בקרה 1 | 044191 |
3 | א+ב | רונן טלמון \ רונן טלמון | מבוא לעבוד ספרתי | 044198 |
3.5 | א+ב | יניב רומנו, סתיו בלוגולובסקי \ רוני מאיר | מערכות לומדות | 046195 |
3 | א+ב | אדוארדו מעיין \ אדוארדו מעיין | מעגלים משולבים | 046237 |
קורסי בחירה
ניקוד | ניתן בסמסטר | מרצה | שם המקצוע | מס' מקצוע |
---|---|---|---|---|
3 | א | יואש לברון | ממירי מתח ממותגים | 044139 |
3 | א | אלכסיי דיסקין | טכניקות קליטה ושידור | 044214 |
4 | א | עילם ילון | התקנים אלקטרוניים 1 | 044231 |
3.5 | א+ב | ליאור קורנבלום \ עמוס פניגשטיין | תהליכים במיקרו אלקט. | 044239 |
3 | א+ב | משה הורוביץ \ משה הורוביץ | פוטוניקה ולייזרים | 046248 |
2 | א+ב | דני לנגה \ דני לנגה | יזמות בהיי-טק | 045000 |
1 | א | קובי כוחיי | פרויקט מבוא בהנדסת חשמל ומחשבים * מיועד לסמסטר ראשון ושני | 045001 |
1 | א | יאיר משה (אבינעם קולודני – אחראי אקדמי) | מבט-על להנדסת חשמל ומחשבים * מיועד לסמסטר ראשון ושני | 045002 |
3 | א | יובל קסוטו \ אריאל אורדע | רשתות מחשבים ואינטרנט 2 | 046005 |
3 | א | ניר וינברגר (באנגלית) | הסקה סטטיסטית | 046010 |
3 | א | ניר טסלר | מבוא לאלקטרוניקה גמישה אורגנית | 046012 |
3.5 | א | יואש לברון | מבוא למע. הספק ורשת חכמה | 046042 |
3 | ב | רם מחלב | מקורות אנרגיה מתחדשת | 046044 |
3 | ב | ניקולאי טל | תכן ממירים ממותגים | 046045 |
3 | א | איל בוקס | אופטואלקטרוניקה קוונטית | 046052 |
3 | ב | מאיר אורנשטיין | אופטיקה קוונטית | 046053 |
3 | ב | גיא ברטל | ננו-פוטוניקה | 046055 |
3 | א | רוני אל בחר | תכן מעגלים אנלוגיים | 046187 |
3 | ב | קלאודיו יעקובסון | מעגלים אלקט. לאותות מעורבים | 046188 |
3 | א | אלכסיי דיסקין | תכן מסננים אנלוגיים | 046189 |
3 | א | נחום שימקין | בקרה 2 | 046192 |
3 | ב | כפיר לוי | שיטות חישוביות באופטימיזציה | 046197 |
3 | א+ב | ישראל כהן \ יואב שכנר (באנגלית) | עיבוד וניתוח תמונות | 046200 |
3 | א | תומר מיכאלי | עיבוד אותות אקראיים | 046201 |
3 | א | רוני מאיר | עיבוד וניתוח מידע | 046202 |
3 | ב | אביב תמר | תכנון ולמידה מחיזוקים | 046203 |
3 | ב | עוזי פרג | מבוא לתורת הקידוד בתקשורת. | 046205 |
3 | א+ב | עדו טל \ יגאל ששון | מבוא לתקשורת ספרתית | 046206 |
3 | א | ניר וינברגר | טכניקות תקשורת מודרניות | 046208 |
3 | א+ב | דניאל סודרי (באנגלית) \ דניאל סודרי, יוסי קשת | למידה עמוקה | 046211 |
3 | א | אביב תמר | מבוא לרובוטיקה ח' | 046212 |
3 | ב | קיריל סולוביי | רובוטים ניידים | 046213 |
3 | א+ב | יובל יעיש \ עילם ילון | עקרונות פיס. של התקני מל"מ | 046225 |
3 | א | יובל יעיש | פרקים בננו-אלקטרוניקה | 046232 |
3 | ב | ניר טסלר | מעבדה בננו-אלקטרוניקה | 046239 |
3 | ב | איל בוקס (באנגלית לא לפי דרישות מל"ג) | התקנים קוואנטים על מוליכים | 046240 |
3 | א | איל בוקס | מכניקה קוונטית | 046241 |
3 | א+ב | עדו קמינר \עדו קמינר | טכנולוגיות קוונטיות | 046243 |
3 | א | אמיר רוזנטל | מערכות אלקטרו-אופטיות | 046249 |
3 | א | אריאל אפשטיין | אנטנות וקרינה | 046256 |
3 | א | איל זקס | שיטות הידור (קומפילציה) | 046266 |
3 | ב | יאיר משה | תכנות ותכן מונחה עצמים | 046271 |
3 | א | נעמה בן-דוד | מערכות מבוזרות: עקרונות | 046272 |
3 | א | חובב גזית | תכנות פונק. מבוזר | 046273 |
3 | ב | גדי הבר | תרגום ואופטימיזציה של קוד בינארי | 046275 |
3 | ב | דנה דרקסלר כהן | הבטחת נכונות של תוכנה | 046277 |
3 | ב | מרק זילברשטיין | מאיצים חישוביים ומערכות מואצות | 046278 |
3 | ב | יריב ארידור | חישוב מקבילי מואץ | 046279 |
3 | א | איתי אייל | עקרונות וכלים באבטחת מחשבים | 046280 |
3 | א | דניאל סודרי | מבוא לאותות ומערכות ביולוגיים | 046326 |
3 | א+ב | רן כפתורי \ רן כפתורי | מערכות ראיה ושמיעה | 046332 |
3 | ב | גדי אייזנשטיין | מבוא לתקשורת בסיבים אופטיים | 046342 |
3 | א+ב | יגאל ששון \ שלמה שמאי שיץ | תורת האינפורמציה | 046733 |
3 | א | עוזי פרג | תורת האינפורמציה לתקשורת קוונטית | 046734 |
3 | א | גיא גלבוע | עבוד ספרתי של אותות | 046745 |
3 | א+ב | סיימון קורמן (באנגלית) \ ענת לוין | אלגו' ויישומים בראיה ממוחשבת | 046746 |
3 | א | יוסי קשת | למידה עמוקה לאותות דיבור | 046747 |
3 | א | יעל נמירובסקי | התקני מל"מ א"א לגילוי | 046773 |
3 | ב | גיא גלבוע | מבוא לדימות רפואי | 046831 |
3 | א | אורי ויזר, פרדי גבאי | ארכ. מחשבים מתקדמות | 046853 |
3 | ב | רמי אתר | יסודות תהליכים אקראיים | 046868 |
3 | א | איתן זהבי | תכן לוגי ממוחשב של שבבים | 046880 |
3 | ב | זיאד חנא | אימות פורמלי לחומרה | 046881 |
3 | ב | צחי בירק | מבוא למחקר פקולטי | 046887 |
3 | ב | עמנואל כהן | מעגלים משולבים ב – CMOS | 046903 |
3 | ב | קונסטנטין מויסייב | תכן פיזי ממוחשב של שבבים | 046918 |
3 | ב | יעל נמירובסקי | מיקרו עיבוד ומיקרו מערכות | 046968 |
3 | ב | אורי ריינהרדט | קורס מתקדם בנושא "מחשוב קוונטי מודרני" | 047006 |
3 | א | פבל סידורנקו | נושאים נבחרים – במקורות אולטרה מהירים מבוססי סיבים | 047100 |
3 | ב | חגי מרון | מבוא ללמידה עמוקה וחבורות | 046215 |
4 | ב | אלי אפלבוים | מבוא להנדסת חשמל תעופה וחלל | 044098 |
מידע נוסף:
מקצועות בחירה מפקולטות אחרות – מוכרים כבחירה חוץ פקולטית
MOODLE – אתר הקורסים האישי.
אתר לימודי הסמכה – רשימת המקצועות הפקולטיים המלאה, כולל פירוט הסילבוסים
חיפוש קורסים באתר לימודי הסמכה
מערכת לשירות הסטודנט – בירור אודות מועדי בחינות ובחנים ע”פ מספר קורס.